Home Articles ARM Przykłady dla STM32 + STM32F10x Standard Peripherals Library
Przykłady dla STM32 + STM32F10x Standard Peripherals Library
User Rating: / 47
PoorBest 
Written by Freddie Chopin   
Wednesday, 11 January 2012 21:35
Article Index
Przykłady dla STM32 + STM32F10x Standard Peripherals Library
Wspólny początek
Sposób 1
Sposób 2
Sprawdzenie konfiguracji
Outro
All Pages

W ramach krótkiego wstępu, powiem tylko, że osobiście nie polecam używania biblioteki standardowej dla STM32 (STM32F10x Standard Peripherals Library), z kilku powodów, z których najważniejszym jest to, że tak czy siak nie ominie nas przeczytanie manuala dla danego układu i zrozumienie zasady działania i konfiguracji danego układu peryferyjnego, więc po co dokładać sobie do tego jeszcze dokumentację biblioteki? Z biblioteką ale bez zrozumienia danego układu peryferyjnego nic nie zrobimy, w odwrotnej "konfiguracji" (bez biblioteki, z wiedzą) - można zrobić wszystko co się tylko chce. Generalnie większość zarzutów względem tej biblioteki zebrana została w tym temacie na forum elektrody.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że są osoby dla których możliwość użycia tej biblioteki jest ważna i do nich właśnie kierowany jest ten artykuł.

Artykuł ten oparty jest o następujące składniki w następujących wersjach (są to najnowsze wersje na obecną chwilę):

  • projekt dla STM32 w postaci archiwum .zip pobrany z działu Download > ARM > Przykłady (artykuł bazuje na wersji stm32_blink_led-1.2.1-120107),
  • biblioteka STM32F10x Standard Peripherals Library rozpakowana w dowolnym miejscu (artykuł bazuje na wersji 3.5.0 rozpakowanej w głównym katalogu dysku c:, a więc dostępnej pod ścieżką c:\STM32F10x_StdPeriph_Lib_V3.5.0).
  • środowisko skonfigurowane według minimalnie zmodyfikowanego (unowocześnionego, szczegóły opisane w komentarzach pod artykułem i w temacie na forum elektrody) opisu z artykułu ARM toolchain - tutorial:

Sposobów sprzęgnięcia przykładowych projektów z biblioteką jest kilka, przedstawię dwa podstawowe jakie przyszły mi do głowy. Obydwa mają wspólny "początek" i wspólny "koniec" (sprawdzenie konfiguracji).Last Updated on Monday, 15 October 2012 22:24